image-005

JAKIE OGRZEWANIE DOMU?

Facebook

POMPY CIEPŁA, MODUŁY SOLARNE, PIECE ELEKTRYCZNE, PIECE GAZOWE, KOTŁY NA PALIWA STAŁE, A ELEKTRYCZNE PANELE GRZEWCZE. JAKIE OGRZEWANIE DOMU

Niezależnie czy planujemy zakup mieszkania, czy jesteśmy na etapie budowy lub wykańczania domu albo po prostu szukamy nowego rozwiązania – optymalne ogrzewanie pomieszczeń jest jednym z najistotniejszych zagadnień, którym zawsze trzeba poświęcić chwilę uwagi.

Stale rosnąca świadomość ekologiczna, poszukiwanie jak najlepszych sposobów na pozyskiwanie energii odnawialnej powoduje, że szukamy alternatywy dla dotychczasowych, tradycyjnych systemów ogrzewania.

Przyjrzyjmy się kilku najpopularniejszym metodom ogrzewania i spróbujmy porównać ich najważniejsze cechy.

Ogrzewanie elektryczne – ekonomiczne i ekologiczne

Wielu inwestorów, zarówno prywatnych, jak i komercyjnych stosuje klasyczne systemy ogrzewania wykorzystujące piece na paliwa kopalne: gaz, olej opałowy, węgiel. Ceny paliw kopalnych zależą w dużej mierze od sytuacji geopolitycznej, a to pociąga za sobą brak stabilności cenowej. Paliwa kopalne spalane w przydomowych piecach, to również zwiększona emisja zanieczyszczeń w miejscu zamieszkania. Niebagatelne znaczenie ma także sytuacja klimatyczna, która wymusza odchodzenie od paliw kopalnych.

Prąd elektryczny to obecnie i w przyszłości najbardziej ekologiczny rodzaj energii: zwiększa się udział energii odnawialnej, elektrownie węglowe wyposażone są w efektywne filtry zatrzymujące większość zanieczyszczeń, buduje się bezemisyjne elektrownie atomowe. Dlatego wybierając ogrzewanie na prąd wykazujemy się  nowoczesną i odpowiedzialną postawą.

Panele elektryczne – prosty i szybki montaż w każdym rodzaju budynku

Klasyczne systemy ogrzewania wymagają rozprowadzenia ciepła głównie instalacją wodną: do kaloryferów lub w ogrzewaniu podłogowym. Jest to kosztowne i wymaga specjalistycznej wiedzy i sprzętu.

Montaż paneli grzewczych jest łatwy i możliwy w każdym pomieszczeniu i na każdym etapie wykańczania domu lub mieszkania. Wystarczy tylko doprowadzone zasilanie. Niskie obciążenie instalacji elektrycznej daje nam możliwość zainstalowania systemu paneli SoffioElectro w każdym budynku.

Ogrzewanie na prąd – niezawodne sposoby ogrzewania

W klasycznych systemach ogrzewania wykorzystujących piece CO w razie awarii jednego elementu (samego pieca, elektroniki lub pompy obiegowej) spada na nas poważny problem – brak ogrzewania w całym budynku lub mieszkaniu.

Panele grzewcze są praktycznie niezawodne, a ewentualna awaria jednego elementu nie ma wpływu na pracę pozostałych. Jeśli chodzi o panele ścienne SoffioElectro system przemiany fazowej jest bezawaryjny oraz objęty 30 letnią gwarancją.

Bezobsługowe sposoby ogrzewania mieszkania/domu

Klasyczne piece CO wymagają regularnego serwisowania, a naprawy po okresie gwarancyjnym są kosztowne.

Panele grzewcze po zainstalowaniu są właściwie bezobsługowe. W bardzo szybki i prosty sposób jesteśmy w stanie podłączyć sterownik, dzięki któremu swobodnie zarządzamy ciepłem w całym domu.

Sprawdź, jak w prosty sposób zainstalować system paneli SoffioElectro

image-027